Honvédelmi verseny
Őszi forduló

A Magyar Honvédség szombathelyi katonaigazgatási központja több éves hagyományokkal rendelkező versenyét rendezte az iskolánkban 2015. október 07-én. A rendezvény legfőbb célja a katonai ismeretek bővítése és a honvédség bemutatása.

A Honvédelmi kötelék erőpróba megyei fordulóján 14 középiskolás csapat mérte össze tudását a különböző versenyszámokban:

• fegyveres váltófutás
  • mátrix (tájékozódás)
  • kézigránát hajítás
  • elsősegélynyújtás
  • légpuskalövészet
  • honvédelmi totó
  • távolság becslés

Iskolánkat a 12. C szakközépiskolai osztály képviselte 2 csapattal. A diákjaink lelkesen hajtották végre a feladatokat, tudásuk legjavát nyújtva mindent megtettek a győzelemért. A Buktacukrozók nevű csapatunk a 7. helyen , míg az Vépi Warriors csapatunk a 9. helyen végzett.
A verseny végére az esős, borús idő is eltűnt, kisütött a nap, így jó hangulatú, élményekkel, sikerekkel teli versenyt zárhattunk. Jövőre is szeretettel várunk mindenkit!

Ujváriné Kántor Mária