Nyerő a "Vépi TSz"!

Iskolánk 3 tanulója Horváth Bence, Molnár Patrícia és Józsa Róbert (9c) egy környezetvédelmi témájú – „LÁSS A MÉLYÉRE!” - internetes verseny résztvevői. Hónapról hónapra egy „expedíción” vettek részt, amelynek során felfedezték, hogy a mobiltelefonok gyártása kapcsán milyen környezeti károkat okozunk mi emberek. Két magyar vonatkozású katasztrófáról is oldottak meg feladatokat: a Vörösiszap-katasztrófáról és a tiszai cianidos szennyezésről. A jelenlegi fordulóban azt a feladatot kapták, hogy ismertessék meg ezeket iskolatársaikkal. Ennek kapcsán vetélkedőt szerveztünk.
Plakátsorozat tájékoztatta az érdeklődő diákokat, emellett a MTVSZ felkészülési anyagait is rendelkezésükre bocsátottuk. Ezekhez kapcsolódtak a vetélkedő feladatai.
7 csapat indult:

• 9B: "No name" - Ács Csaba, Bertók Gábor
  • 9A: "Analfabéták" - Kovács Zsolt, Herman Bálint, Forgács jános
  • 9C: "Patkányok" - Zsoldos Anett, Makula Ramóna, Humpók Viktória
  • 10A: Zsiga Zsolt, Kaposi Balázs
  • 10B: "Tííz bééé" - Szabó Martin, Hajdu Gergő, Bognár Márk
  • 10C/1: "Vépi TSz" - Magyar Martin, Folta Ramóna, László Simon Vivien
  • 10C/2: "Nekem mindegy!" - Péter Alexandra, Horváth Doroti, Gerencsér Imre

A feladatok megoldásával pontokat szerezhettek, és így lépkedtek a cél felé az öko-társason.
A 10.c "Vépi TSz" nevű csapata: Magyar Martin, Folta Ramóna, László Simon Vivien ért be elsőként a célba.

Gratulálunk minden résztvevőnek!